Zerica – U150 – Drikkevandskøler – Med 2vej tappehane

Zerica – U150 – Drikkevandskøler – Med 2vej tappehane

13.995,00 kr.

Den populære Zerica U150-model nu med 2vejs tappehane

Varenummer RFU 080 006 -1-1-1 Kategori Mærke

Du kunne også være interesseret i...

Vedligeholdelse af drikkevandskøler
Vandkøleren bør jævnligt aftørres med let fugtig klud eller med hygiejneserviet under den almindelige rengøring. Udover den almindelige rengøring anbefales det at der udføres et til to årlige eftersyn af specialuddannede teknikker. Hvis der er et kulfilter installeret på vandtilgangen bør det udskiftes minimum hver 6 mdr.

Montering
Monteringen af vandkøleren foretages af autoriseret installatør.  Husk at sikre god luftcirkulation ved montering i skab. Leveres med tappehane. Installationskit medfølger ikke.

U 150 med 2vejs tappehane tilbyder
– Designet til placering under bord
– Meget økonomisk i brug
– Silver Turbo Clean
– Meget lavt lydniveau 32 dB (A)
– Skal blot tilsluttes el og vandforsyning
– CE-Mærket
– Justerbar temperatur

Produktbeskrivelse

Denne vandkøler er designet af galvaniseret stål med sort ridsefast belægning til at blive placeret under bordet med separat 2vejs tappehane til montering i bordpladen, hvorfra den kobles direkte på vandforsyningen. Denne model passer perfekt til både køkken og kontor. Den har indbygget Silver Turbo Clean som sikrer mod bakterielle forekomster for den helt perfekte kolde drikkevandsoplevelse, samtidig med den gode smag af vand bevares. Drikkevandskøleren leverer forfriskende koldt og brusset drikkevand, som tappes direkte fra vandkøleren. Denne Vandkøler kan indholde 36 liter kold vand. Drikkevandskøleren økonomisk i brug samt har et lavt lydniveau på kun 32 dB (A) således at drikkevandskøleren ikke bliver generende uanset placering. Drikkevandskøleren er produceret af komponenter af høj kvalitet og er CE-Mærket. Det er vigtigt at sikre god luftcirkulation ved montering i skab. Bemærk at installationskit ikke medfølger. Det er muligt at tilføje et kulfilter for extra rent vand, kulfilter skal tilkøbes og bør skiftes hver 6. måned. Denne drikkevandskøler er let at rengøre. Ud over det anbefalede årlige syn skal tappehane blot tørres over med en klud under den almindelige rengøring.
Alle drikkevandskølere bør monteres af autoriseret installatør.

Kapacitet:
Kontinuerlige liter:
Sparkling vand
Elektriske data:
Dimensioner (mm):
Vandtemperatur:
Vægt (kg):
36 L
6L
3L
230V 50Hz 140W 0.9A
240 x 325 x 385
3-12 °C
18

Vi bruger cookies for at kunne give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores side accepterer du brugen af cookies.